BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka
Oficjalne forum Janusza Radka

Dania eleganckie i wykwintne - Ewa Demarczyk

morenica - 2007-01-05, 23:55

Nie znałam wcześniej zbyt dobrze twórczości Pani Ewy. Kojarzyłam tylko "Tomaszów" więc cięzko jest mi porównywać z orginałem, bo znam tylko w wykonaniu Pana Janusza.
Moim numerem jeden jest "Nie widzę Ciebie..."

Młoda Flecistka - 2007-01-06, 00:21

Niedawno przesłuchałam kilka utworów w oryginalnym wykonaniu i jestem pod jeszcze więszym zachwytem talentu Janusz Radka.Z takiego "czegoś"* zrobić coś tak pieknego!Kongratuleszon! :cheese:

*-ble,fuj,ochyda,wewnetrzne pśe

rodis - 2007-01-06, 15:38

morenica napisał/a:
Nie znałam wcześniej zbyt dobrze twórczości Pani Ewy. Kojarzyłam tylko "Tomaszów" więc cięzko jest mi porównywać z orginałem, bo znam tylko w wykonaniu Pana Janusza.

ja z racji wieku ;) ....... wszystkie utwory Ewy Demarczyk znam i kochałam je bardzo.......wydawało mi się ,ze nikt nigdy nie potrafiłby ich zaśpiewać lepiej niz Ona. Słyszałam wykonanie Tomaszowa przez Panią Groniec i śmiem twierdzić, ze to jakaś straszna psychodemoniczna wersja .brrrrrr . Jednak gdy usłyszałam te cudne piosenki w wykonaniu JR przyznałam, ze człowiek istotą omylną jest.

morenica - 2007-01-06, 21:51

rodis napisał/a:
ja z racji wieku ....... wszystkie utwory Ewy Demarczyk znam i kochałam je bardzo.......

Ja właśnie dzięki temu zamierzam poznać twórczość Pani Ewy...Znam w Jej wykonaniu jedynie "Tomaszów"

Nat - 2007-01-07, 01:13

Młoda Flecistka napisał/a:
Niedawno przesłuchałam kilka utworów w oryginalnym wykonaniu i jestem pod jeszcze więszym zachwytem talentu Janusz Radka.Z takiego "czegoś"* zrobić coś tak pieknego!Kongratuleszon! :cheese:

????? Ewa Demarczyk fuj? no proszęęęę.

anula - 2007-01-07, 10:15

Z takiego "czegoś"*
no raczej mi się nie wydaje żeby utwory Pani Demarczyk były "czymś" Domyślam się, że gdyby nie to wykonanie Pan Janusz nie wydałby " Serwus Madonny" (ale to tylko moje domysły....)
Młoda Flecistka - 2007-01-07, 13:06

Takie jest moje zdanie i już.To że mi sie nie podobają piosenki pani Ewy Demarczyk to już chyba moja sprawa.Każdy ma swój gust,ale tego (chyba) Wam juz mówic nie muszę <marzy>

Albo mam to po mojej mamie <jezyk>

Nat - 2007-01-07, 20:20

Takie jest moje zdanie i już.To że mi sie nie podobają piosenki pani Ewy Demarczyk to już chyba moja sprawa.Każdy ma swój gust,ale tego (chyba) Wam juz mówic nie muszę <marzy>

oczywiście będziesz zaprzeczać pewnie, ale niewykluczone, moim zdaniem, że dorośniesz do jej interpretacji :) dla mnie kieeedyś też ta maniera była dosyc niestrawna, ale teraz doceniam na maksa, bo to była indywidualność niespotykana i sam fakt, że JR nie bał się z nią zmierzyć jest godny podziwu.

morenica - 2007-01-07, 21:42

Starałam się dzisiaj "przejść" przez piosenki Pani Ewy...I podobnie jak Młoda Flecistka nie mogę...
Może gdybym znała je wcześniej to odbiór byłby inny...a tak porównuję do pana Janusza i wydają mi się lepsze zdecydowanie...:)

Młoda Flecistka - 2007-01-07, 23:21

Nat napisał/a:
ale niewykluczone, moim zdaniem, że dorośniesz do jej interpretacji :)

Pewnie masz racje.Widocznie jeszcze do niej nie dorosłam.Zobaczymy co będzie kiedyś.
Chociaż może to nie w tym problem,że jeszcze nie dorosłam do tej interpretacji tylko poprostu dlatego,że w ogóle mi sie nie podobają takie wkonania.
Whatever...zdecydowanie wole te piosenki w Januszowej wersji :)

rodis - 2007-01-08, 16:19

Prosiaczek napisał/a:
Moja mama akurat lubi wszystkie te utwory :D Chodzi po domu i śpiewa :) Ale, żeby ją na jaki recital wyciągnąć to będzie się broniła rękami, nogami, zębami i czym się jeszcze da.

u mnie jest odwrotnie.....ja jestem mamą, która nie może wyciągnąc swoich dzieci na koncert ;)

[ Dodano: 2007-01-08, 16:25 ]
Nat napisał/a:

Pewnie masz racje.Widocznie jeszcze do niej nie dorosłam.Zobaczymy co będzie kiedyś.
Chociaż może to nie w tym problem,że jeszcze nie dorosłam do tej interpretacji tylko poprostu dlatego,że w ogóle mi sie nie podobają takie wkonania.

myślę sobie, że nie chodzi o wiek ale o to się komu podoba. Przede wszystkim te wykonania są różne. Żyjemy w "czasach" JR a nie Ewy Demarczyk. Wtedy gdy śpiewała wszyscy szaleli za Jej głosem , w końcu była "Czarnym Aniołem" a za aniołami wszyscy szaleją .....nawet za tym upadłymi, nie mówiąc już o tym, ze i "diabła stróża" uwielbiamy :)

zuzanna - 2007-01-08, 17:21

Mi bardzo podobają się wykonania pani Ewy Demarczyk. Są poprostu "pierwsze".
Ale jak powszechnie wiadomo, nie podobają nam się piosenki, które pierwszy raz słyszymy :mrgreen:

Nat - 2007-01-08, 20:30

rodis napisał/a:
[ Dodano: 2007-01-08, 16:25 ]
Nat napisał/a:

myślę sobie, że nie chodzi o wiek ale o to się komu podoba. Przede wszystkim te wykonania są różne. Żyjemy w "czasach" JR a nie Ewy Demarczyk. Wtedy gdy śpiewała wszyscy szaleli za Jej głosem , w końcu była "Czarnym Aniołem" a za aniołami wszyscy szaleją .....nawet za tym upadłymi, nie mówiąc już o tym, ze i "diabła stróża" uwielbiamy :)

wiesz co, tak, ale to się chyba łączy. mam wrażenie (oczywiście tylko wrażenie), ze może tu zajść reakcja podobna np. do tego, co dzieje się ze starymi filmami. mnóstwo nastolatków nie może ich zdzierżyć, niezależnie od poziomu filmu, właśnie dlatego, że są stare, a potem do nich dorasta. no nie wiem, ja tak miałam :)

Prosiaczek - 2007-01-09, 18:33

Ewa Ewą... :) jedyną, niepowtarzalną interpretatorkę w formie śpiewanej poezji. Zachwyca nadal sporą publiczność ;) :P , prawda, ale proszę o wybaczenie- już stara jest, jej era minęła, już wszyscy o niej wszystko wiedzą... Teraz czas na świeżą krew, która na nowo podejmuje się interpretacji. Któregoś pięknego dnia pojawił się Janusz Radek, zrobił to rewelacyjnie i o Nim się teraz rozmawia.

Lecę słuchać "Panny..." ;) ;)

Nosek ;o) - 2007-01-09, 21:39

Prosiaczek napisał/a:
już wszyscy o niej wszystko wiedzą
Hmmmmm ja z przykrością stwierdzam, że nawet nie wiem, jak Ona wygląda :( ;)
gadu - 2007-01-09, 21:45

Nosek ;o) napisał/a:
Hmmmmm ja z przykrością stwierdzam, że nawet nie wiem, jak Ona wygląda

google-> grafika -> imie i nazwisko
i już wiesz :mrgreen:

Nosek ;o) - 2007-01-09, 21:47

Niestety nie mogę, ponieważ mój komp dalej przeżywa chorobę i jakoś dziwnie działa mi tylko forum i gg :mrgreen: <:/>
Nat - 2007-01-09, 23:40

Prosiaczek - 2007-01-10, 12:02

Chodziło mi o to, że wszysscy wszystko wiedzą ale bardiej pod kątem muzyczny,m noż wizualnym ;) Nalepszy sposób podała gadu. Więc Nisku jak komputer poczuje się odrobinę lepiej możesz sprawdzić :) ja Ci dam jeszcze cuś takiego:
http://i140.photobucket.c...pigipig/Ewa.jpg
http://i140.photobucket.c...igipig/Ewa2.jpg
http://i140.photobucket.c...igipig/Ewa3.jpg
Ale to już naprawdę finito.

Bastet - 2007-01-10, 12:25
Temat postu: Ewa Demarczyk
Zauważyłam, że ogromnie rozrosła się ilość postów dotyczących Ewy Demarczyk w temacie SM, stąd uznałam, że jak najbardziej zasłużyła na swój osobny temat...
Nosek ;o) - 2007-01-10, 13:42

No ok dziękuję Wam bardzo :D No starsza kobieta już, więc faktycznie czas nadszedł na "świeżą krew" :D Oczywiste jest, żeby Jej nie skreślać :)
Prosiaczek - 2007-01-10, 14:24

Zapisała się na zawsze w historię polskiej muzyki. Mam pytanie bo był okres kiedy przestałam się jużtak bardzo nią intersować...Ona jeszcze żyje? Niegdzie nie ma tej okropnej daty więc śmiwm twierdzić, że tak :)
Jeśli tak to jakby jeszcze kiedyś zechciała nam zaśpiewać to szczyt marzeń- zobaczyć ją i usłyszeć w duecie z Januszem Radkiem! A w drugim przypadku też szczyt marzeń tylko już nieosiągalny wtedy ;)

Ahh ten Kraków! Ileż tam się znakomitości jeszcze mieści...

kwartecik - 2007-01-10, 14:42

Z racji nieprzeczytanych 666 postów <hahaha> , a także tego, że coś szwankuje mi z odznaczaniem się owych :roll: czytam i.. czasem za pisanie bzdur mam ochotę obdzierać ze skóry (wiem, wiem..wolność słowa)!Dla jednych to czepialstwo być może.. a mnie to mierzi czasem :evil: !Podejrzewam o co Ci Dziewcze Drogie chodziło (a druga sprawa co z tego wyszło)!
Ja z nazwiskiem Demarczyk i licem owej Pani zaznajomiona byłam ho ho.. natomiast po niektóre niektóre wykonania jej utworów sięgnełam dopiero po "Serwus.."

Te utwory to faktycznie... COŚ!Zjawiskowego i pięknego (abstrahując od wykonów, bo takich dorobiły się conajmniej paru)!
Dla mnie "Serwus Madonna" to taki troche hołd.. nie dla wykonań, Ewy Demarczyk, czy Haliny Wyrodek.. to hołd danych TEKSTÓW i danej KOMPOZYCJI!Niektóre ponadczasowe ( i to właśnie dzisiejsi "chronią je od zapomnienia".. nie zawsze twórcy sprzed kilku dekad) i sa tak eleganckie... aaaach..!
Unikałabym porównań!Choćby z tej racji, że "Serwus Madonna", to punkt widzenia faceta!
Czyje są lepsze!?
Z tego tytułu o którym pisała rodis trudno oceniać.. żyjemy w czasach "Janusza Radka", a nie epoce "Czarnego Anioła"!Nie jest to oczywiście powodem by o niej zapomnieć (a tak się chyba niestety stało)!

A teraz MOJE ZDANIE (małe ciasne ale własne;))!Całą dusza jestem, za.. Januszem Radkiem of kors.. :mrgreen: !Motywacja wyboru kierunku???!Nie to, że to facet, nie to, że żyje w obecnej chwili a nie te 40 lat temu.. ale to, że słyszałam na własne, osobiste uszy (pomijam reszte "za")!W przypadku Pani Demarczyk takiej możliwości nie było.. Niestety przez szklany ekran ja nie czuje od niej tego czegoś!Nie uderza, a dreszcze może i mam...miała wokal owszem owszem, swego rodzaju charyzme (lodowatą jak dla mnie :wink: ) ale to "aż" i "tylko" tyle (ja chce czegos więcej!Chce by scena tak mnie porwała jako widza, nie dając mi na chwile odwrócić uwagi od tego co ma ona do powiedzenia/zaśpiewania/zagrania/przedstawienia etc..)

Kiedyś byłam zagorzałą zwolenniczką reguły, że PEWNYCH utworów, nie wypada wykonywać, że jest to niczym barbarzyństwo względem tego jedynego, pierwotnego, najwspanialszego wykonania!Pierwszy raz w głowie ustępstwo od tej normy pojawiło się , kiedy usłyszałam "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu wiadomym :wink: ...
I nagle okazało się, że chodzą po świecie jednostki, które swoim szerokopojętym TALENTEM potrafią przerosnąć tych niby nie do przeskoczenia (nie wątpie, że może ich-tych "przeskoczonych" to z "lekka denerwować".. zazdrośc jak wiadomo jest rzeczą wstrętną :twisted: )

Słynna, znana i napawająca lękiem młodziutkie piosenkarki, legendarna wręcz "Karuzela z Madonnami" należy tylko i wyłącznie do Ewy Demarczyk!Jest/był ktoś kogo, kiedyś stawiałam na równi a może wyżej.. mianowicie wykonanie Justyny Steczkowiej, która ponoć otrzymała nawet niejako błogosławieństwo od Pani Demarczyk!Steczkowska co by o niej nie mówić ma kawał głosu.. i oktaw (choć czasem jak dla mnie jest jak jakies sceniczne dziwadło :shock: )!I ją także słyszałam na żywo.. zrobiła spoooore wrażenie, bardzo sie podobało (no może odjęłabym jej choreografie :evil: )!Minęło troche czasu... i bilans wyszedł mi taki, że Karuzela jednak ma jak narazie jedną jedyną właścicielke... od ładnych paru lat!

Natomiast jest według mnie utwór który został Ewie Demarczyk zabrany i w moim odczuciu dostał się w ręce prawowite i powołane!W takie dla których był stworzony, tyle, że pare lat się błąkał by trafić wreszcie do... Janusza Radka.. "Grand valse brilliante"!!!!
Wykonanie Ewy Demarczyk, jest ładne... Wykonanie Janusz Radka to porywająca opowieść, w której wokal wydziela tyle emocji i uczuć których być może Pani Ewa nie czuła (albo nie chciała by słuchacz poczuł :roll: ), to znacznie więcej niż piosenka!

Ps.Ja uwielbiam stare filmy.. :mrgreen: (czy coś ze mna nie tak <chytry> ?!)

[ Dodano: 2007-01-10, 14:49 ]
Prosiaczek napisał/a:
Ona jeszcze żyje?

Żyje.
Prosiaczek napisał/a:
Jeśli tak to jakby jeszcze kiedyś zechciała nam zaśpiewać to szczyt marzeń-

Podobno tego nie robi (jakiś czas temu prowadziła swój teatr..)
Cytat:
zobaczyć ją i usłyszeć w duecie z Januszem Radkiem!

W to akurat szczerze wątpie (ja, osobiście!)
O takim duecie nie marze :mrgreen: !
Jeśli Ty zaś marzysz to wiesz.. :roll:

Cuda mają to do siebie... :wink:

Prosiaczek - 2007-01-10, 15:06

kwartecik napisał/a:
Podobno tego nie robi (jakiś czas temu prowadziła swój teatr..)

To wszystko wiem.
Ale właśnie jak powiedziałaś:
kwartecik napisał/a:
Jeśli Ty zaś marzysz to wiesz..

Cuda mają to do siebie...

Mają TO i to w nich jest najfajniejsze- coś sobie wymarzyć i jakby to było pięknie jakby się ziściło. Nie musi bo marzenie samo w sobie jest najprzyjemniejsze.

kwartecik napisał/a:
"Karuzela z Madonnami" należy tylko i wyłącznie do Ewy Demarczyk!

Wiadomo oryginał to oryginał i nie podzieli losu utworu "Dziwny jest ten świat".
Justyna Steczkowska- mogę się po dłuższym zastanowieniu pod tym podpisać.
Ja ją jeszcze bym komuś zaraz po Ewie, a na równi z Justyną. (Pan ma Jacek na imię ;) )

kwartecik - 2007-01-10, 15:16

Wójcicki...
Hhhmm.. nie mam na niego jakiejś alergii, ale nie ekscytuje mnie (ogólnie podsumowując jestem raczej pozytywnie nastawiona)!Próbuje sobie przypomnieć, gdzie ja słyszałam jego wersje.. hhhmm.. :roll: to był jakis koncert w TV i .. kurcze.. nie pamiętam za dobrze, ale chyba latał (a może i nie <cojest> ?!) z jakąś płachtą czarną (uwiązaną u szyi :shock: ) niczym nietoperek :batman: .. <hahaha> .. a nieeeeeee!To chyba jednak było co innego..

No dobra.. nie mniej jednak, skoro moja pamięć nie zakodowała szczególnych wrażeń, znaczy jednym uchem wpadło, drugim wypadło, nie utkwiło, więc za specjalnie nie zachwyciło :wink: !

Prosiaczek - 2007-01-10, 15:36

Mnie wyleciała Steczkowska, Tobie Wójcicki, ale co do jednego jesteśmy zgodne (chyba pierwszy raz :P) że "Karuzeli" nikt Ewie nie odbierze.
A może nie odebrał jeszcze kto to wie...

kwartecik napisał/a:
ale chyba latał (a może i nie ?!) z jakąś płachtą czarną (uwiązaną u szyi ) niczym nietoperek .. .. a nieeeeeee!To chyba jednak było co innego..

To było to. Ale szczerze powiem, nie wiem po co to było... próbowałam połaczyć to wszystko jakoś, ale do tej pory nie wiem, co robił w tym wykonaniu motyw batmana ;) Jak ktoś wie nie mówi.

kwartecik - 2007-01-10, 16:12

Prosiaczek napisał/a:
A może nie odebrał jeszcze kto to wie...

No właśnie... nie zbadane są wyroki... :mrgreen:
Prosiaczek napisał/a:
Ale szczerze powiem, nie wiem po co to było... próbowałam połaczyć to wszystko jakoś, ale do tej pory nie wiem, co robił w tym wykonaniu motyw batmana

Wiesz co, możliwe, że jest jakaś teoria na ten temat, tyle, że i tak mozna przyjąć swoją własną (w myśl wolności interpretacji :wink: )!
Nie wiem czy pamiętasz, ale.. motyw batmana (Boooże co za określenie wymyśliłyśmy .. <hahaha> ) był i u Steczkowskiej.. choreo o którym już wspominałam, że nie podoba mi się.. nie moge zdzierżyć jak zaczyna latać po scenie wywijąjąc przyczepioną płachtą u sukienki.. nie, nie, nie.. ( i dodatki w charakterze, jak dla mnmie jakiejś kakofonii :shock: )
Kręci się.. jakby.. była na kaaaruzeeeeelii <cojest> (hhhhmmm.... :shock: ?!!!)

Ma to znaczenie, nie ma to znaczenia.. nie podoba mi się i już!

Ps.Karuzele by Steczkowska słyszałam live jak nagrywała dla TVP swój koncert "Femme fatale"(na koncercie skupiac sie nie będę), ale naprawde jak niosło jej głos.. no dreszcz na dreszczu (efekty dźwiękowe mnie zadziwiły bo sala akurat gdzie był koncert nie słynie z oszałamiającej akustyki...)

Prosiaczek - 2007-01-10, 16:26

Ona to potrafi przyprawić o dreszcze, naprawdę. Głosem oczywiście. Bo reszta to... kurczę z tym dziwadłem to miałaś rację.

Słowotwórstwo mamy w normie ;) ;)

Ja rozumiem- kręcić się, no bo w końcu śpiewa o karuzeli, ale to co miała na sobie- o zawroty głowy przyprawiało. Wójcicki miał JEDYNIE płachtę (zwykłą, czystą czarną), nie latał, stał w miejscu, czasem tylko sobie pomachał i potuptał w miejscu...

Spróbuję nad tym jeszcze pomyśleć :) Bo jak się ten motyw powtarzał, to coś w tym musi być ;)

anula - 2007-01-10, 19:26

Jak ja lubię " wsiadajcie Madonny Madonny do bryk sześciokonnych..."
rodis - 2007-01-10, 23:22

kwartecik napisał/a:
"Karuzela z Madonnami" należy tylko i wyłącznie do Ewy Demarczyk!

zgadzam się z opinią koleżanki kwartecik ;)

ale Groszki są JR.

kwartecik - 2007-01-11, 00:52

rodis napisał/a:
ale Groszki są JR.

Zgadzam się z koleżanką rodis :mrgreen: !

Ależ ten Konieczny jest ponadczasowy... :wink: !
Jakież to cudowne... te utwory i JR są poprostu jak dwie połówki pomarańczy... :mrgreen: ( jak groszki i róże.. no nierozerwalne!)

rodis - 2007-01-11, 15:53

kwartecik napisał/a:
Ależ ten Konieczny jest ponadczasowy... :wink: !
Jakież to cudowne... te utwory i JR są poprostu jak dwie połówki pomarańczy... :mrgreen: ( jak groszki i róże.. no nierozerwalne!)

Konieczny, koniecznie ponadczasowy być musi aby wszystkie pokolenia mogły wsłuchiwać się w te cudowne dźwięki.....

....cudownne jak....jak.....jak.....papużki ?

justyna - 2007-01-12, 18:25

piosenki śpiewane przez panią Ewę Demarczyk znam już masę lat (dzięki mojej mamie , która bardzo ją lubiła ) i to dużo wcześniej niż usłyszałam te same utwory wykonywane przez pana Janusza , pozwolę sobie pominąć porównania , gdyż oboje artystów darzę ogromnym szacunkiem
polecam tym którzy nie znają posłuchać utworu pani Ewy pt."Pocałunki" tekst M.Pawlikowska -Jasnorzewska , wspaniały....oraz "Czarne Anioły"

a dla tych którzy chcą zobaczyć oryginalne wykonania , informuję iż w niedzielę 14 bm w TVP KULTURA o godz.1.00 recital p.Ewy Demarczyk(archiwalny zapis-oczywiście) zachęcam :!:

asiorek205 - 2007-01-13, 19:54

Ja zbytnio wczesniej nie kojarzylam tworczosci p. E.D., ale uslyszalam kilka piosenek i... moze to przez to, ze byly one nagrywane juz dosc dawno temu, ale wole wykonanie JR. Jakies... takie... wiecej energii ma :) "Tancza panowie, tancza panie na moscie w Avignon..." i tutaj nasz JR dodaje takie tam niby zwykle pararaj ale juz jakos ta piosenka brzmi inaczej :) No ale bez E.D. tych piosenek by pewnie nie bylo, wiec dzie-ku-je-my! :)
kwartecik - 2007-01-14, 15:53

Mój tato kibic zapalony oczekując skoków narciarskich (nadal przeżywa weekedny pt. "Adaaaaaś leeeeeeeeeeeeeeć" :wink: ) przypadkiem wyczaił powtórkę jakąś.. Opole czy co (są plusy odwiedzenia czasem chatki :mrgreen: )... Zdumieniem mym zobaczyłam Kore (tak fajna wazną Kore, która w pewnym sensie jest już Legendą) śpiewającą "Karuzele z Madonnami"..hhhmm. nie wiem czy wolniejsze tempo utworu było spowodowane względami..ekhmm kondycyjnymi :shock: (newralgiczny moment kiedy dykcja może przezyć jeden znajwiększych sprawdzianów, w ogóle wypadł :shock: ), ale wypadło średnio.. :|
Shina - 2007-01-21, 12:38

Uwielbiam twórczość pani Demarczyk. Zapewne po części dlatego, że się wychowałam na jej piosenkach, ale i dlatego, że artystka to niebanalna. Dłuuuugo nie mogłam przestawić się na interpretacje pana Janusza, bo ciągle słyszałam jej wykonania...
anula - 2007-01-21, 14:50

Spodobała mi się piosenka " Jaki śmieszny" cały czas jej słucham. A co do Pani Demarczyk to tylko czasami denerwuje mnie to "l" w jej wykonaniu, ale to też jakiś znak rozpoznawczy, który ma swój urok:]
kwartecik - 2007-01-22, 00:33

Nie uwielbiam. Szanuje Czarrrnego Anioła :wink: !
Ale poprostu nie moge oprzeć się wrażeniu... wrażeniu ulgi.. jaką odczuwają (według mnie) te utwory gdy wreszcie trafiły do raju ( :wink: ) po długiej długiej wędrówce :mrgreen: !

Ps. O uwielbieniu mogę mówić względem pewnej De.Marczyk :mrgreen:

aki - 2007-04-16, 18:49

trochę za późno dotarłam do tej informacji (nie odbieram też kanału tvp kultura)
ale ktoś mógł skorzystać...
http://forum.tvp.pl/forum/viewtopic.php?t=14141

ale idąc za tym tropem może się dołączymy z prośbami? niech wiedzą że jest duże zainteresowanie...
http://forum.tvp.pl/forum...9870325e9b1a453

Milcia - 2007-04-16, 20:14

Ja już tam kiedyś pisałam...
Prosiaczek - 2007-04-16, 20:18

Rarytas dla wszystkich szczęsliwców posiadających TVP Kultura... nie wiem, czemu akurat mnie dopadł jej brak, ale jakiś stary recitak Ewy Demarczyk z chęcią bym obejrzała, nie mówiąc już o wyemitowaniu Królowej :wink:
Agat. - 2007-04-16, 20:37

Też stosownego maila wysłałam. Może się ustosunkują do naszych próśb. :mrgreen:
majlen - 2007-08-16, 10:30

Canis_Luna napisał/a:
Orginalne znalam tylko "Tomaszow

ja wlasnie dzieki Januszowi Radkowi dowiedzialam sie kto to Ewa Demarczyk
wygrzebalam z Internetu "Groszki i roze" w jej wykonaniu (JR'a lepsze moim zdaniem), Grande Valse Brillante (i jedno i drugie cudowne), a niedawno takze Tomaszow (czy zauwazyliscie, mowie tu o YT, ze ED mrugnela powiekami dopiero po okolo 1,5 minuty utworu?) oba cudowne... kazde inne

angelique - 2007-08-16, 10:58

majlen_tm napisał/a:
ja wlasnie dzieki Januszowi Radkowi dowiedzialam sie kto to Ewa Demarczyk

ze względu na Twą młodość wybaczam Ci <hahaha>
majlen_tm napisał/a:
Grande Valse Brillante (i jedno i drugie cudowne),

ja tez nie mogę zdecydowac które wolę...chyba chciałabym usłyszeć duet.... pomarzyc mozna i uruchomić wyobraźnię :mrgreen:
majlen_tm napisał/a:
oba cudowne... kazde inne

i to jest cudowne, że można zrobić to samo inaczej i odkrywać coś nowego <zakochany>

majlen - 2007-08-16, 11:00

Tomaszo w wykonaniu PED -bardzo mi sie podoba... Szefowski tak samo dobry, choc sadze iz bardzo sie roznia... jesli o JR'a chodzi to ciesze sie, ze wiersz Tuwima wrocil do swej n prawie oryginalnej wersji.. spiewany przez mezczyzne do kobiety
Groszki i roze ED, nie urzekly mnie tak jak JR'owskie
Grande Valse Brillante - jestem o-c-z-a-r-o-w-a-n-a-!

angelique - 2007-08-16, 11:03

Cytat:
Grande Valse Brillante - jestem o-c-z-a-r-o-w-a-n-a-!

nic dziwnego Ewa Demarczyk - Czarny Anioł jest wspaniała ...i to jej sceniczne starodawne "ł" <zakochany>
choć z jej repertuaru najbardziej cenie sobie mój ukoachany wiersz K.K.Baczyńskiego czyli "Deszcze"...po prostu apokalipsa...oszczędne w formie, silne w wyrazie...

majlen - 2007-08-16, 11:04

angelique napisał/a:
majlen_tm napisał/a:
oba cudowne... kazde inne

i to jest cudowne, że można zrobić to samo inaczej i odkrywać coś nowego

i zachwycac sie, ze mimo "innosci" wykonania ten utwor moze byc rownie cudowny
angelique napisał/a:
ze względu na Twą młodość wybaczam Ci

nadrabiam zaleglosci :mrgreen:
planuje zakup winylowej plyty ED (moze znajde ja na jaramrku spalskim)
marzy mi sie stary gramofon z tuba (marzenie totalne)
wtedy moglabym poczuc klimat, wysluchac ED i "Dnia w kolorze sliwkowym" w wykonaniu Leszka DLugosz (mam plyte, nie mam jej jak odsluchac)

ale faktycznie szkoda.. ze nie urodzilam sie troszke wczesniej..

majlen - 2007-08-16, 11:05

angelique napisał/a:
i to jej sceniczne starodawne "ł"

zwrocilam na to uwage.. jest troche hmmm takie niepolskie, cos wschodem mi tu zalatuje..

angelique - 2007-08-16, 11:08

majlen_tm napisał/a:
zwrocilam na to uwage.. jest troche hmmm takie niepolskie, cos wschodem mi tu zalatuje

majlen kiedys sie tak spiewało .... :wink: i to byłas wielka sztuka tak pieknie to wypowiadac :mrgreen: hmmm, ale ja nie jestem nauczycielką...historii <hahaha>

majlen - 2007-08-16, 11:09

angelique, ja niestety nie zylam "kiedys" moje zainteresowanie muzyka zaczelo sie stosunkowo niedawno wiec.. wybaczcie mi moje nieswiadomosci..
Canis_Luna - 2007-08-16, 11:11

majlen_tm napisał/a:
(czy zauwazyliscie, mowie tu o YT, ze ED mrugnela powiekami dopiero po okolo 1,5 minuty utworu?)

Na Wierszach wojennych w momencie kiedy zaczyna sie "Dluga wijaca sie wstega..." Szef tez nie mruga, albo mi sie wydaje <jezyk>

majlen_tm napisał/a:
marzy mi sie stary gramofon z tuba (marzenie totalne)

Piekna rzecz - szkoda ze to wszystko odchodzi w zapomnienie.
majlen_tm napisał/a:
ale faktycznie szkoda.. ze nie urodzilam sie troszke wczesniej..

A mnie XXI wiek okropnie denerwuje ale <cisza>

majlen - 2007-08-16, 11:14

Canis_Luna napisał/a:
Piekna rzecz - szkoda ze to wszystko odchodzi w zapomnienie.

sa robione nowe takie cuda.. ale przepraszam, plastikowa tandetna i kiczowata tuba mnie nie interesuje (znowu zaczynam? )

joannatrociuk - 2007-08-16, 11:16

majlen_tm napisał/a:
cos wschodem mi tu zalatuje..

masz coś do wschodu??? :evil: <hahaha>

angelique napisał/a:
kiedys sie tak spiewało

i śpiewało i mówiło, to było NORMALNE kiedyś... jeszcze teraz niejako "dla zabawy" ja sobie tak mówię :wink:

Canis_Luna - 2007-08-16, 11:17

majlen_tm napisał/a:
angelique napisał/a:
i to jej sceniczne starodawne "ł"

zwrocilam na to uwage.. jest troche hmmm takie niepolskie, cos wschodem mi tu zalatuje..

Dobrze Ci zalatuje <lol> Ukraina, Rosja <:)> Ale jak mowi Anguelique
angelique napisał/a:
kiedys sie tak spiewało .... i to byłas wielka sztuka tak pieknie to wypowiadac

Ja cale szczescie dzieki rodzicom mialam jakies pojecie o "Piwnicy pod baranami", Piotrze Skrzyneckim, Ewie Demarczyk, mimo iz nie sluchalam. Wiadomo, bedac dzieckiem slucha sie czegos zupelnie innego (a przynajmniej wiekszosc dzieci).
Teraz cale szczescie to pojecie jest jeszcze wieksze bo wzbogacone o wrazenia sluchowe <:)>

joannatrociuk napisał/a:
jeszcze teraz niejako "dla zabawy" ja sobie tak mówię

Ja rowniez <lol>

angelique - 2007-08-16, 11:20

joannatrociuk napisał/a:
jeszcze teraz niejako "dla zabawy" ja sobie tak mówię

i to się bardzo Asiu chwali... :mrgreen:
Canis_Luna napisał/a:
dzieki rodzicom mialam jakies pojecie o "Piwnicy pod baranami", Piotrze Skrzyneckim, Ewie Demarczyk, mimo iz nie sluchalam

..."cudownych rodziców mam"!!! <czaroddziej>

majlen - 2007-08-16, 11:25

Asiu/Asieńko kompletnie nie mam nic do wschodu.. zwlaszcza wschodu Polski...
ja teraz zaczynam rodzicow wypytywac o pewne fakty muzyczne sprzed lat..
co nieco wiedza... chociaz moj tata raczej gustowal w Queenie itp... i jesli o Queen chodzi to jestem uswiadomiona...

a wiecie czy np w Empikach sa plyty ED?

Canis_Luna - 2007-08-16, 11:35

majlen_tm napisał/a:
a wiecie czy np w Empikach sa plyty ED

Sprawdz na empik.pl. Jesli bedzie to i w sklepach powinni miec. A jak nie to przejrzyj inne sklepy internetowe, np. Merlin lub Music Corner.

majlen - 2007-08-16, 11:39

jak kase uzbieram to i moze sie zaopatrze
kdzk - 2009-03-12, 12:00
Temat postu: Ewa Demarczyk
Fajnie, ale słyszeliście piosenki Ewy Demarczyk w wykonaniu Anny Sroki? Coś niesamowitego, tam jest i tradycja i nowoczesność. Bardzo polecam, teraz mozna to zobaczyć we wrocławskim Tatrze Piosenki w marcu i kwietniu. Gorąco polecam!!!!